Niedziela, 14 lipca 2024 r.

Laureat Nagrody Wiktorowicza 2023 program Niebieska Szkoła. Laureat Nagrody Specjalnej kpt. Krzysztof Baranowski

Program „Niebieska Szkoła” laureatem Nagrody Im. Kapitana Leszka Wiktorowicza 2023 Kapitan Krzysztof Baranowski uhonorowany Nagrodą Specjalną Im. Kapitana Leszka Wiktorowicza 2023

Program „Niebieska Szkoła” został uhonorowany za organizację rejsów dla uczniów, podczas których młodzi ludzie łączą naukę z wychowaniem morskim.

Kapituła nagrody podkreśliła wagę formowania młodzieży poprzez morze, naukę odpowiedzialności za siebie i innych, współpracy w grupie oraz budowanie umiejętności pokonywania własnych słabości. Warto dodać, że w 2022 roku program „Niebieska Szkoła” obchodził 10-lecie istnienia, a także zrealizował jubileuszową 30 edycję – każdego roku odbywa się bowiem kilka rejsów.

Nagrodę stanowią medal oraz dziesięć tysięcy złotych.

Kapitan Krzysztof Baranowski został uhonorowany Nagrodą Specjalną im. Kapitana Leszka Wiktorowicza za wieloletnie zaangażowanie w kształcenie i wychowanie młodzieży na morzu.

Nagrodą Specjalną im. Kapitana Leszka Wiktorowicza uhonorowano kapitana Krzysztofa Baranowskiego –  jednego z najwybitniejszych polskich żeglarzy, który ma na swoim koncie dwa samotne rejsy dookoła świata i tysiące mil za sterem żaglowców „Pogoria” i „Fryderyk Chopin” z uczniami szkół pod żaglami. Jest nadal aktywnym żeglarzem i autorem wspaniałych książek marynistycznych. Kapitan Baranowski poświęcił dziesiątki lat życia dla idei kształcenia i wychowania młodzieży na morzu.

Nagrodę Specjalną stanowi medal.

Nagrodę przyznała kapituła w składzie:

  • Mariusz Wiktorowicz, syn Kapitana (przewodniczący Kapituły)
  • Marek Brągoszewski, Bractwo Kaphornowców                         
  • Marek Padjas, Bractwo Kaphornowców
  • Joanna Zielińska, Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni  
  • Marek Łucyk, Wiceprezydent Gdyni
  • Waldemar Heflich, Press Club Polska, nowezagle.pl

Nagrodę im. Kapitana Leszka Wiktorowicza ustanowili spadkobiercy Patrona, Miasto Gdynia, Bractwo Kaphornowców i Press Club Polska.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się w Gdyni, termin zostanie ustalony wkrótce.

Informacje o nagrodzie, jej patronie, regulamin i archiwum poprzednich edycji, a także zdjęcia z prawem do wykorzystania w publikacjach znajdują się na stronie nagrodawiktorowicza.pl