Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r.
Nagrody dziennikarskie PL-CZ Local Press Awards 2011 rozdane!

Nagrody dziennikarskie PL-CZ Local Press Awards 2011 rozdane!

W tegorocznej edycji kapituła konkursu wyłoniła następujących laureatów, nagrody rozdane zostały 20.12.2011 w Warszawie w siedzibie Press Clubu.

W kategorii Polityka i instytucje lokalne zwyciężył tekst Bartłomieja Kurasia „Zjazd Orawian nie dla Słowaków”, opublikowany w krakowskim wydaniu „Gazety Wyborczej”.

W kategorii Lokalne problemy społeczne przyznano dwie równorzędne nagrody: Milanowi Hlouškowi za tekst „Szeryf i były więzień z Chodowa”, opublikowany w dzienniku „Sokolovský deník” oraz Andrzejowi Szatanowi za tekst „Już nie ma polej, polej…” opublikowany w „Kulisach Powiatu Oleśno Kluczbork”.

W kategorii Gospodarka lokalna zwyciężył tekst Bartłomieja Kurasia „Studio nie z tej ziemi”, opublikowany w krakowskim wydaniu „Gazety Wyborczej”.

W kategorii Lokalna historia, kultura i dziedzictwo kulturowe przyznano dwie równorzędne nagrody: Lubošowi Příhodzie za tekst „Rok 1969 w Libercu. Reżim chciał wymazać z pamięci ofiary sierpnia 1968”, opublikowany w „Kalmanach 2009, Kruh autorů Liberecka” oraz Jackowi Drostowi za tekst „Chłop babie robi koronkę” opublikowany w „Dzienniku Zachodnim”.

Nagrodę Czytelników, którzy przyznali ją w głosowaniu internetowym, otrzymał Filip Żbikowski za tekst „Fantastyczna impreza”, opublikowany na portalu „Neteor”.

Ponadto kapituła przyznała wyróżnienie Adamowi Hudcowi za tekst „Potrawy hradeckie: włochate bosáki, žahour i vejmrda”, opublikowany w „MF Sedmička”.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Poniżej do ściągnięcia wersja e-book publikacji pokonkursowej: wszystkie teksty nominowane w konkursie oraz teksty laureatów w wersji angielskojęzycznej.
e-Local Press – PL
pl-cz local press awards ENG

Jury w składzie:

  • Pavla Foglová – dyrektor Czeskiego Centrum w Warszawie,
  • Adam Černý – prezes Syndikátu novinářů ČR,
  • dr Robert Kulmiński – Instytut Slawistyki Zachodniej i Poudniowej, Uniwersytet Warszawski,
  • Ivana Šuláková – Czeskie Radio Ostrava, Syndikát novinářů ČR,
  • Sylwia Szparkowska– Rzeczpospolita.