Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r.
Press Club Polska ustanowił Nagrodę Dziennikarstwa Ekonomicznego

Press Club Polska ustanowił Nagrodę Dziennikarstwa Ekonomicznego

Nagroda trafi w ręce dziennikarzy zajmujących się ekonomią i gospodarką. Pierwsza edycja odbędzie się już w październiku. Kwota nagrody to 10 000 zł.

Nagrodą Dziennikarstwa Ekonomicznego będzie wręczana corocznie. W pierwszej edycji uhonorowani zostaną dziennikarze, publikujący na tematy dotyczące finansów osobistych (w tym m.in. planowania finansowego, zarządzania finansami osobistymi, ubezpieczenia, consumer finance, zabezpieczenia emerytalnego, inwestowania, bankowości detalicznej, instrumentów płatniczych). W coraz bardziej złożonym świecie produktów finansowych, oferowanych konsumentom, przy jednoczesnej dalece niewystarczającej edukacji społeczeństwa w tym obszarze, należy bowiem doceniać pracę dziennikarzy, którzy dbają o dostarczanie odbiorcom rzetelnej i niezbędnej w życiu codziennym wiedzy. Wręczenie nagrody odbędzie pod koniec października w Warszawie.

W skład jury weszli dziennikarze-członkowie Press Club Polska oraz eksperci. Ogłoszenie laureatki lub laureata I edycji nagrody nastąpi podczas gali w dniu 7 listopada w Warszawie.

Partnerami Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego są Provident Polska oraz Axa.

Press Club Polska jest działającą od 2009 roku organizacją twórczą ludzi mediów, mającą na celu wspieranie i doskonalenie zawodowe dziennikarzy oraz dbałość o prawa obywateli do uzyskiwania rzetelnych informacji. Press Club tworzą dziennikarze oraz osoby zawodowo związane z mediami. Działalność Press Clubu opiera się na trzech filarach: edukacji, informacji oraz integracji. Press Club Polska jest członkiem International Association of Press Clubs oraz European Press Club Federation.

fot. materiały prasowe NBP