Sobota, 18 maja 2024 r.
FixKairouan w CNN iReport

FixKairouan w CNN iReport

Fix Kairouan, obywatelski portal e-monitoringowy, utworzony w ramach projektu „Monitoring obywatelski: metoda aktywizacji wspólnot z użyciem współczesnych narzędzi internetowych” realizowanego przez Fundację Press Club jest coraz szerzej komentowany na świecie. Sukces konferencji promocyjnej wywołał duże zainteresowanie mediów arabskich, co przełożyło się też na większy napływ użytkowników. Okazuje się jednak, że ten nowatorski projekt przyciągnął również uwagę mediów międzynarodowych. Fix Kairouan jest wymienione w artykule CNN iReport. W kilku akapitach opisano zasady funkcjonowania strony internetowej będącej osią projektu. Zwrócono również uwagę, że jest to pierwsza podobna inicjatywa w świecie arabskim i że jest ona finansowana ze środków polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Należy jednak zaznaczyć, że wbrew temu, co twierdzi artykuł, strona internetowa funkcjonuje bez problemów nie od zaledwie miesiąca a od niemal trzech.
Zainteresowanie projektem Press Clubu jest większe niż zakładane i ma szansę pozytywnego wpływu na rozwój tego projektu a także polskimi programami pomocy zagranicznej.

Link do artykułu

Projekt jest współfinansowany ze środków programu Wsparcie Demokracji finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.