Sobota, 18 maja 2024 r.

Prawda wojny. Propaganda o wojnie. Rozmowa o Ukrainie i Rosji.

4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Świętujmy wolność i demokrację, rozmawiajmy, uczmy się, czym one są i jak ich nie utracić. I o tym, co nam grozi ze strony Rosji.

Na scenie Strefy Społecznej Europejskiego Centrum Solidarności 4 czerwca 2022 Magdalena Rigamonti i Jarosław Włodarczyk rozmawiali z Wacławem Radziwinowiczem, wieloletnim korespondentem „Gazety Wyborczej” w Rosji, nominowanym do Nagrody Nike za książkę „Gogol w czasach Google’a” reportaże, korespondencje i felietony z Rosji z lat 1998-2012, laureata m.in. Nagrody im. Dariusza Fikusa, Wojciechem Bojanowskim, reporterem Faktów TVN i TVN 24, relacjonującym wojnę w Ukrainie, Agnieszką Lichnerowicz z radia Tok FM, autorką reportaży z owładniętej wojną Ukrainy i Wojciechem Rogacinem, autorem pierwszej polskiej biografii ukraińskiego prezydenta pt. „Zełenski”.

Debata stanowi podsumowanie cyklu podcastów Magdaleny Rigamonti „Rosja. Stan umysłu” i jest organizowana przez Press Club Polska, organizację, której nadrzędną wartością jest stanie na straży wolności słowa i wolności mediów.