Sobota, 18 maja 2024 r.
Premiera książki „Dorosnąć do śmierci”

Premiera książki „Dorosnąć do śmierci”

Fundacja Dorastaj z Nami opiekuje się dziećmi poległych i poszkodowanych żołnierzy, strażaków, policjantów i ratowników górskich i pomaga im wyjść z cienia rodzinnej tragedii. We współpracy z Magdaleną i Maksymilianem Rigamonti Fundacja wydała album „Dorosnąć do śmierci” pod patronatem Press Clubu.

okładkaW albumie przedstawiono historie dziewięciu rodzin poległych lub ciężko poszkodowanych strażaków, policjantów i żołnierzy. Ludzi, którzy służąc innym, narażają dla wspólnoty swe zdrowie i życie, nie wahają się zapłacić najwyższej ceny. Ludzi, których często na co dzień nie zauważamy, lecz czujemy, dobrze wiemy, że są niezastąpieni w najtrudniejszych sytuacjach: podczas katastrof, pożarów, walki z przestępcami, działań wojennych. Naszych współczesnych bohaterów. Fundacja, postanowiła pokazać ich rodziny, ponieważ uważamy, że my jako społeczeństwo powinniśmy oddać im cześć i dbać aby pamięć o nich była wiecznie żywa.
W albumie „Dorosnąć do śmierci” Magdalena Rigamonti opowiedziała ich historie, poprzez żyjących członków rodziny a Maksymilian Rigamonti uzupełnił je zdjęciami ich codziennego życia.

9 marca 2016 r. w Domu Spotkań z Historią odbędzie się spotkanie z Fundacją Dorastaj z Nami, autorami i przede wszystkim bohaterami albumu. Podczas spotkania autorzy opowiedzą o powstawaniu albumu, o tym jakie napotkali trudności, i co najbardziej ich zaskoczyło. Na spotkanie planujemy zaprosić dziennikarzy i partnerów Fundacji, w tym przedstawicieli Komendy Głównej Policji, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Polskiego oraz instytucji publicznych.

Fundacja Dorastaj z Nami została powołana po to, by dzieci Bohaterów mogły zdobyć wykształcenie i bezpiecznie podążać drogą ku dorosłości. Współfinansujemy koszty edukacji  oraz zapewniamy naszym podopiecznym pomoc psychologiczną, nie tylko po śmierci rodzica, ale przez cały okres dorastania, dojrzewania i kształtowania osobowości. Jak sami piszą o sobie „Jesteśmy po to, by spełnić ostatnią wolę każdego Bohatera, który zginął na służbie: Gdyby coś się stało, pamiętaj o moich dzieciach. Pamiętamy i otaczamy ich dzieci kompleksową opieką i wsparciem.”

zaproszenie_web