Sobota, 18 maja 2024 r.
Spotkanie z Cedric’iem Gerbehaye fotografem i autorem książki „Congo in Limbo”

Spotkanie z Cedric’iem Gerbehaye fotografem i autorem książki „Congo in Limbo”

Instytut Kultury Wizualnej, Akademią Fotografii oraz Press Club Polska zapraszają na spotkanie z Cédric’iem Gerbehaye fotografem i autorem książki „Congo in Limbo”, które odbędzie się 20 maja o godzinie 20.00 w Press Clubie. Spotkanie poprowadzi Rafał Milach.

„Congo in Limbo” to esej fotograficzny twórczości Cédrica Gerbehaye. Powstał on podczas pobytu Gerbehaye w Demokratycznej Republice Konga i jest rezultatem rygorystycznej pracy i zaangażowania twórcy. Tematyka eseju porusza skomplikowany i zawiły, a jednocześnie często pomijany, konflikt. Stephen Smith, dziennikarz i pisarz, znawca Afryki, Andrew Philip, badacz Demokratycznej Republiki Konga dla Amnesty International oraz Chrstian Caujolle, założyciel i doradca artystyczny agencji i galerii VU, przygotowali komentarze do tego fotograficznego, dziennikarskiego dochodzenia, które rzuca zasadnicze światło na Afrykę Wielkich Jezior.
Cédric Gerbehaye jest członkiem agencji VU. Jego praca „Congo In Limbo” otrzymała siedem międzynarodowych wyróżnień, włącznie z nagrodą World Press Photo, Amnesty International Media Award oraz nagrodę Oliviera Rebbot z Overseas Press Club of America.

Niezwykła książka odkrywająca nieznane oblicze tego kraju.” – Le Nouvel Observateur

Cédric Gerbehaye podejmuje niesamowite starania, aby uchwycić i zrozumieć Demokratyczną Republikę Konga poprzez swoje fotografie.” – L’Express