Sobota, 18 maja 2024 r.
Spotkanie z Ritą Cosby (Fox News, CBS, Inside Edition) nt. wizerunku Polski wśród amerykańskich dziennikarzy i szans jego poprawienia

Spotkanie z Ritą Cosby (Fox News, CBS, Inside Edition) nt. wizerunku Polski wśród amerykańskich dziennikarzy i szans jego poprawienia

Press Club zaprasza na spotkanie z amerykańską dziennikarką Ritą Cosby (Fox News, CBS, Inside Edition) poświęcone wizerunkowi Polski wśród amerykańskich dziennikarzy i szans jego poprawienia.

Rita Cosby znana jest w Polsce głównie w związku z publikacją książki „Cichy Bohater. Tajemnice z przeszłości mojego ojca”, która stała się bestsellerem w USA. Rita Cosby nieoczekiwanie, 65 lat po wojnie, ze zdumieniem odkryła przeszłość swojego ojca, Polaka, bohatera Powstania Warszawskiego.

Spotkanie w Press Clubie dotyczyć będzie jednak innych kwestii będących konsekwencją zainteresowania się przez Ritę Cosby polskimi korzeniami rodziny. Rita Cosby w ciągu ostatnich 2 lat kilkukrotnie odwiedziła Polskę, zaś w Nowym Jorku stara się wpływać na wizerunek Polski w oczach amerykańskich dziennikarzy.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 14. października o godzinie 17:00.

Prowadzenie spotkania zaplanowane jest w języku angielskim, jednak w miarę potrzeby będzie możliwe tłumaczenie. Wstęp wyłącznie dla członków Press Clubu oraz dziennikarzy niebędącymi członkami klubu po wcześniejszym potwierdzeniu. W sprawie potwierdzenia obecności prosimy o kontakt z sekretariatem Press Clubu.

Rita Cosby, dziennikarka radiowa i telewizyjna, trzykrotnie nagradzana Emmy, autorka bestsellerowej książki o Annie Nicole Smith. Pracowała m.in. dla sieci telewizyjnej Fox, MSNBC i dla CBS.
W swojej karierze przeprowadziła liczne głośne wywiady ze znanymi postaciami, m.in. z politykami Jaserem Arafatem, Arielem Szaronem i Slobodanem Miloševićem (który poprosił ją o wywiad, przebywając w więzieniu w Hadze). Była pierwszą reporterką, która dotarła do więźniów w Guantánamo. Przeprowadziła wywiady z M. Tysonem, M. Jacksonem, a także z seryjnym mordercą Davidem Berkowitzem odbywającym karę dożywocia.

Rita Cosby jest członkiem nowojorskiego Press Clubu (Overseas Press Club of America), należącego wspólnie z Press Club Polska, do International Association of Press Clubs.