Czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Afganistan jest w nas

Afganistan jest w nas

Galeria Studio, Press Club Polska i Narodowe Centrum Kultury zapraszają na otwarcie wystawę fotografii Maksymiliana Rigamonti „Afganistan jest w nas” w Galerii Studio w Warszawie.

Wernisaż – 3 grudnia 2013 godz. 19.30
Wystawę otworzy gość honorowy Jan Grarup – słynny fotoreporter wojenny, współzałożyciel agencji NOOR, laureat wielu nagród m.in. World Press Photo.

Bezpośrednio po wernisażu zapraszamy do Baru Studio na dyskusję o fotografii wojennej oraz spotkanie z uczestnikami polskiej misji stabilizacyjnej w Afganistanie.

Podczas wernisażu odbędzie się także premiera książki z fotografiami Maksymiliana Rigamonti oraz tekstami Ewy Rubinstein, Agnieszki Zawadowskiej, Pawła Reszki, Jarosława Włodarczyka oraz oficera XIII zmiany PKW Afganistan. Część dochodu ze sprzedaży książki „Afganistan jest w nas” zostanie przekazana Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych na Misjach poza Granicami Kraju.

Spotkanie „Wojna – czego nie widać na zdjęciach” – 4 grudnia 2013 godz. 16.00
Zaproszeni goście Jan Grarup (duński fotoreporter wojenny, laureat World Press Photo, współzałożyciel agencji NOOR) oraz Maksymilian Rigamonti (fotoreporter, laureat Grand Press Photo) opowiedzą o kulisach pracy fotoreportera na wojnie.

Podczas dyskusji poruszone zostaną m.in. kwestie:
– kreacja czy relacja z wojny,
– koszty osobiste i zawodowe pobytu reportera na wojnie,
– jak zostać reporterem wojennym,
– przygotowania do wyjazdów reporterskich w miejsca konfliktów,
– problemy z zachowaniem dystansu do tematu i ludzi.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje.