Czwartek, 20 czerwca 2024 r.

Już 23 stycznia XVII Charytatywny Bal Dziennikarzy

Do XVII Charytatywnego Balu Dziennikarzy pozostały niecałe dwa tygodnie. Impreza odbędzie się już 23 stycznia 2016 roku w Auli Dużej Politechniki Warszawskiej.

Od początku grudnia trwają aukcje darów przekazanych Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy przez największe redakcje i stacje telewizyjne, dziennikarzy oraz ludzi dobrego serca. Gwiazdy wspierające Fundację apelują o pomoc dla dzieci.

– Podarujmy szczególny prezent, który przyniesie radość i nadzieję najbardziej pokrzywdzonym przez los. Zapraszam Państwa do udziału w licytacji – zachęca Karolina Szostak. Na aukcji wylicytować można kolację z dziennikarką Polsatu w restauracji Pausa Włoska Czesława Mozila.

Aukcje na stronie charytatywni.allegro.pl/baldziennikarzy potrwają do 31 stycznia 2016 roku. Dochód przeznaczony zostanie dla podopiecznych Fundacji „Dorastaj z Nami” wspierającej osierocone dzieci funkcjonariuszy publicznych, Fundacji „Po Drugie” otaczającej opieką młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym, Fundacji Polsat i Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

– Dawanie jest równie przyjemne jak otrzymywanie, dlatego wspólnie z polskimi projektantami postanowiliśmy włączyć się do akcji. Zachęcam do licytacji ręcznie wykonanych prac przez takie osobowości branży mody jak Mariusz Przybylski, Paprocki & Brzozowski, Natasha Pavluchenko i wielu innych. W życiu każdego z nas pojawił się kiedyś ktoś, kto wyciągnął do nas pomocną dłoń, nie wahajmy się więc zrobić tego samego – powiedziała Urszula Wiszowata redaktorka portalu fashionbiznes.pl i ekspertka Chanel, pomysłodawczyni akcji, która zaprosiła największych polskich projektantów do przygotowania dla Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy kolekcji kartek noworocznych.
Wylicytować można także fotoobraz autorki Zdjęcia Roku Aleksandry Łogusz przedstawiający Warszawę z dachów wieżowców oraz męskie zakupy w H&M i sesję zdjęciową z Kamilem Pawelskim, prowadzącym blog Ekskluzywny Menel. Do najciekawszych pozycji należą m.in. wizyta na planie serialu Singielka oraz metamorfoza u Macieja Wróblewskiego prowadzącego program „Afera fryzjera” w TVN Style, który na co dzień prowadzi własny salon fryzjerski i każdego klienta traktuje jak gwiazdę. Kolejna wyjątkowa aukcja to dzień z Agnieszką Jastrzębską, początek w studiu TVN, gdzie zwycięzca będzie mógł śledzić przygotowania do występu w „Dzień Dobry TVN”, a potem udział w kolegium redakcyjnym Jastrząb Post.
Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy powstała w 1998 roku z potrzeby serca dziennikarzy różnych mediów i jest organizacją non-profit, której nadrzędny cel to pomoc najbardziej potrzebującym.